DJI 0029Harrachov je turistickým centrem západních Krkonoš. Horské městečko leží na západním okraji Krkonošského národního parku, a je tak obklopený nejvzácnější českou krajinou. Sevřené údolí Harrachova a všudypřítomná voda odlišují město od jiných krkonoškých resortů. Možná právě proto tu můžeme i dnes cítit dozvuky duchaření – dnes v podobě menhirových obrazců napříč údolím. Až sem sahá panství Krakonoše a v 19 století i hraběte Harracha, díky kterému se v Krkonoších začalo lyžovat.

Dnes je Harrachov moderní resort, který nabízí veškerý komfort návštěvníkům 21.století, zároveň si ale zachovává spoustu malebných zákoutí horského městečka, kde ani nepoznáte, že jste v turisticky atraktivním centru. Takovými místy jsou například naučná stezka Rybárna a nekonečná spleť lesních cest, které jsou v zimě využívány pro běžecké tratě.

Harrachov láká k odpočinku. Hluboké údolí, pět řek a bystřin poskytují příjemné ochlazení v parných dnech. Lanovka na Čertovu horu Vás vynese rychle na hřebeny nejvyšších českých hor, odkud můžete vyrazit na celodenní tůry i nespočet krátkých vycházek.

Voda je v Harrachově všudypřítomná. Nejen, že se tu stýká hned pět řek a horských bystřin, ale celé město je postavené na hlubokých minerálních pramenech. Voda je tu lehce radioaktivní a prokazatelně léčivá.

 MG 2810Harrachov vítá každého návštěvníka. Ať už přijedete luxusním SUV, obytným vozem, stopem, nebo na koni, postaráme se, abyste si pobyt užili na 100 %. Městečko nabízí celou škálu ubytování, od kempů a karavanparků, přes horské chaty a pensiony až po nejluxusnější hotely.

V Harrachově se nachází světový skokanský areál, sjezdové tratě a kilometry běžeckých tratí nejrůznějším terénem. Vše je navíc lehko dostupné v těsné blízkosti Čertovy hory, kam se můžete vydat pěšky, na kole, na skialpech i lanovkou.

Pod značkou Harrachov ACTIVE pak resort nabízí sportovní a kulturní vyžití všem, bez ohledu na věk, časové možnosti nebo fyzickou kondici. Srdečně Vás zveme na tradiční Harrachovské kulturní akce, jako je každoroční vítání jara Příjezdem Krakonoše , letní Dřevosochání, festival Keltská noc a řadu dalších koncertů pod širým nebem. Milovníky železnice zveme na projížďku jedinečnou ozubnicovou dráhou, ke které se také váže řada kulturních akcí, jako srpnová Borůvková sobota, nebo projížďky historickými vozy.

Přijeďte si odpočinout. Nadýchat se čerstvého vzduchu, projít se jedinečnou přírodou a chvíli jen tak být.